Hírek - Intézmények hírei

Felcsendült a Talpra magyar!...

Gárdonyi Géza Tagiskola
A Gárdonyi Géza Tagiskolában március 14-én emlékeztek meg az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulójáról.

A negyedik osztályosok ünnepi műsora előtt, Dr. Herczegné Ruszkai Edit tagintézmény-vezető idézte meg, a magyar történelem talán legbátrabb napjának eseményeit.

"Vegyünk például egy fiatalembert a korból. Legyen mondjuk 25 éves. Épp egy éve házas, és szenvedélyes szerelemmel szereti feleségét. Nem túl gazdag, de már ilyen fiatalon is roppant népszerű, sikeres és ígéretes jövő áll előtte. 1848. december 15-én fia születik majd. És akkor ez a fiatalember, akit Petőfi Sándornak hívnak, félredob mindent, a csodálatos életet, nyugodt költői örömöket, családi békét és harcba száll. Miért is? A szabadságért. Harcba száll és meg is hal érte. És nem csak ő, hanem egy nemzedék fiataljai és öregjei sok ezren és tízezren A szabdságért."

Ünnepi beszédében felhívta, a figyelmet arra, hogy ez a generáció, amely már örökségbe kapta a szabadságot, amelyért már nem kellett megküzdenie, talán nem is érti, tudja hogy mi is az valójában. Hangsúlyozta, hogy a szabadság egyben kötelesség is. Kötelesség a család, a közösség, a haza, és az egész emberiség felé, hogy mindenki munkálkodjon képességeihez mérten, életének a saját területén. A gyerekek azzal, hogy becsülettel tanulnak az iskolában, a felnőttek azzal, hogy tisztességesen végzik a munkájukat, nevelik a gyerekeiket, a vezetők pedig azzal, hogy a munkahelyükön, egy-egy településen, az országban felelősen, valamennyiünk, a közjó, a jövő érdekében, a közösség, a nemzet egészéért végzik tevékenységüket.

Március 15-én sokszor felhangzik, büszkén, erőteljesen, hogy "Magyar vagyok!" Büszkék lehetünk és büszkének kell lennünk arra, hogy magyarok vagyunk. Nem látszatból, nem külsőségek alapján, nem csak az ünnepnapokon, hanem legbelülről, gondolatainkban, érzéseinkben, szívből és igazán.

Ez a 170 évvel ezelőtti események soha nem múló üzenete.


További információk a Gárdonyi Géza Tagiskola Facebook oldalán; és a www.amiiskolank.hu oldalon.